Przedświąteczne Berlina odkrywanie

Dnia 18 grudnia 2019 r. uczniowie naszej Szkoły wraz z opiekunkami p. Izabelą Pieprzyk, p. Anettą Borowik i p. Elwirą Ryndak udali się na wycieczkę do Berlina.

Zwiedzanie stolicy Niemiec zaczęli od wizyty w Muzeum Historii Naturalnej, gdzie mogli podziwiać owady, zwierzęta świata, minerały , a także szkielety dinozaurów, w tym Tristana Otto – oryginalny szkielet Tyrannosaurusa rexa z okresu górnej kredy. Następnie uczniowie udali się pod Bramę Brandenburską, która była początkowym punktem historycznego odkrywania miasta. Trasa wycieczki obejmowała najważniejsze atrakcje Berlina: Reichstag, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Potsdamer Platz, Mur Berliński, Check Point Charlie, Gendarmenmarkt z Katedrą Francuską i Niemiecką, Bebelsplatz, Uniwersytet Humboldta, Katedrę Berlińską, Wyspę Muzeów, Wieżę Telewizyjną i Alexanderplatz. Ostatnim punktem  wycieczki był spacer oraz zakupy na  typowym  dla Niemiec Weihnachtsmarkt - jarmarku bożonarodzeniowego.

Z Berlina uczniowie wyjeżdżali pełni wrażeń i pozytywnych emocji. Opatuleni zapachem prażonych orzechów, przesiąknięci atmosferą zbliżających się Świąt.

 I.P.