Spotkanie z grupą rekonstrukcyjną Festung Breslau

Dnia 17 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z członkami grupy rekonstrukcyjnej. Uczestniczący w niej uczniowie zapoznali się z charakterem działania grupy i usłyszeli wiele ciekawostek związanych z organizacją rekonstrukcji bitew oraz całą masą innych pasjonujących faktów dotyczących działań wojennych podczas drugiej wojny światowej.

Członkowie grupy to miłośnicy historii II wojny światowej, a szczególnie realiów związanych umundurowaniem i wyposażeniem armii niemieckiej. Interesuje ich głównie rekonstruowanie żołnierzy oddziałów, które walczyły w naszym regionie. Są to pułki wchodzące w skład  609 Dywizji Piechoty Wehrmachtu, pułk forteczny SS-Besslein oraz 18 zmotoryzowany batalion rozpoznawczy SS Dywizji „Horst Wessel” . W ramach Stowarzyszenia działa również sekcja Armii Czerwonej, zajmująca się rekonstrukcją żołnierzy 218 Dywizji Piechoty. Łącznie  grupa liczy ponad 50 aktywnie działających członków, w tym osoby z Góry. Członkowie grupy zapewniają, że celem ich działalności jest propagowanie historii, dokumentowanie wydarzeń i profesjonalna organizacja inscenizacji scen batalistycznych.