Zawodowcy na start

24 kwietnia gościliśmy w swoich murach gimnazjalistów i ich opiekunów z całego powiatu górowskiego i gimnazjalistów z Bojanowa. Tradycją naszej Szkoły od wielu lat jest organizowanie Dnia Otwartego Szkoły, odbywającego się od trzech lat pod hasłem Zawodowcy.

Tegoroczna edycja zgromadziła ponad dwustupięćdziesięcioosobową grupę gimnazjalistów, którym przedstawiliśmy bogatą ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny 2018/2019. Spotkanie z gimnazjalistami wykorzystaliśmy do zaprezentowania prowadzonej działalności edukacyjnej, bazy dydaktycznej oraz jej licznych atutów. Była to także okazja do przybliżenia dodatkowej oferty zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Przygotowaliśmy dużo ciekawych atrakcji, quizów, konkursów. Nie obyło się bez upominków i nagród dla gości.
Już przy drzwiach czekali na gimnazjalistów uczniowie klas I-III technikum, którzy oprowadzali ich po szkole i odpowiadali na pytania. Gimnazjaliści mogli zobaczyć na korytarzu m.in. stoisko mechaniczne, budowlane, informatyczne i hotelarskie. Przyglądnąć się procesowi rozbierania i składania komputera, stawianiu muru, synchronicznego nakrywania do stołu. Do swojego stoiska zapraszały uczennice realizujące projekt Kamienie Pamięci.
W auli gimnazjaliści odwiedzali stoiska informatyków, logistyków, ekonomistów, specjalistów od organizacji reklamy. Mogli skosztować przekąsek przygotowanych przez kucharzy, poczęstować się pieczywem na stoisku piekarzy lub zrobić sobie modną fryzurę na stoisku fryzjerów. Dodatkowo w pracowniach odbywały się prezentacje poszczególnych zawodów oferowanych w technikum i szkole branżowej I stopnia.
Wszystkich przybyłych powitała w murach szkoły pani dyrektor Ewa Gano.
Gimnazjaliści wzięli udział w zabawach zaproponowanych przez uczniów klasy III TI i III TEH. Dwie drużyny gimnazjalistów pod kierunkiem panów Pawła Kinasza i Artura Małeckiego rywalizowały ze sobą, bawiąc się w głuchy telefon, kalambury, koło fortuny. Budynek szkoły został na ten dzień specjalnie przygotowany i przystrojony, by umożliwić odwiedzającym gimnazjalistom dokładne zapoznanie się z proponowanymi możliwościami nauki. Swoją ofertą kusiło technikum i szkoła branżowa I stopnia.
Zadowoleni gimnazjaliści długo rozmawiali z uczniami naszej Szkoły, którzy raz jeszcze zachęcali ich do podjęcia nauki w tak wyjątkowej i bezpiecznej szkole. Mówili i przypominali gimnazjalistom o bezpłatnych praktykach, realizowaniu swoich pasji, o łączeniu tutaj nauki z dodatkowymi zajęciami.
Dzień Otwarty cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wielu z gimnazjalistów na pewno wróci, by przeżyć najwspanialsze lata nauki w naszej Szkole.
W przygotowanie Dnia Otwartego zaangażowani byli nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszej Szkoły. Pani Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje dyrektorom szkół podstawowych, nauczycielom i uczniom, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w Dniu Otwartym Zespołu Szkół w Górze.