Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września po dwumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół wrócili do szkolnych ław. Dyrektor ZS pani Ewa Gano powitała wszystkich, wyrażając nadzieję, „że zasłużony odpoczynek po trudach nauki był satysfakcjonujący" i zarówno uczniowie jak pedagodzy „wrócili do szkoły z nowym zapałem, świeżym umysłem oraz chęcią do zdobywania nowych wiadomości i umiejętności".

Dyrektor zauważyła, że „wiedza jest kapitałem uczniów, otwiera przed nimi wiele możliwości i jest gwarantem dobrej przyszłości". „Nauczyciele naszej szkoły będą towarzyszyć młodzieży w zdobywaniu kolejnych szczebli wykształcenia w drodze do dojrzałości i dorosłości". Szczególnie ciepło pani dyrektor powitała uczniów klas pierwszych, którzy kolejny etap edukacji rozpoczną w Zespole Szkół, życząc młodzieży wytrwałości, mądrości i ambitnego podchodzenia do obowiązków i oczekiwań.
Nauczycielom ZS Dyrektor życzyła „aby zaangażowanie w nauczanie i wychowanie było źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego oraz wyrazem uznania i wdzięczność".
Rodzicom –„zadowolenia z osiąganych wyników, samych sukcesów i powodów do dumy".
Wszystkim obecnym życzyła udanego, pełnego wyzwań i zapału roku szkolnego 2015/2016.
W związku z 76. rocznicą wybuchu II wojny światowej uczestnicy uroczystości uczcili minutą ciszy bohaterów, którzy oddali życie walcząc o wolność naszej Ojczyzny.